Aktuality
O nás
Stanovy
Výkonný výbor (…)
Pobočky
Členovia (…)
Členské poplatky
Podujatia (…)
Publikácie (…)
Kolokvium mladých jazykovedcov (…)
Fotogaléria
Kontakty

Tento týždeň blahoželáme

  • Miloslave Sokolovej

Novinky na stránke


Archív noviniek

Slovenská jazykovedná spoločnosť

pri Jazykovednom ústave Ľ. Štúra SAV

Zloženia výborov Združenia slovenských jazykovedcov pri SAV

a jeho nástupcu Slovenskej jazykovednej spoločnosti pri SAV

Združenie slovenských jazykovedcov pri SAV (1957 – 1972)

1. funkčné obdobie: 4. 3. 1957 – 6. 3. 1960

  • predseda: Ján Stanislav
  • podpredseda: Jozef Ružička
  • vedecký tajomník: Rudolf Krajčovič
  • hospodár: Gejza Horák

2. funkčné obdobie: 7. 3. 1960 – 21. 4. 1963

  • predseda: Ján Stanislav
  • podpredseda: Jozef Ružička
  • vedecký tajomník: Pavol Ondrus
  • hospodár: Gejza Horák
    • Prešov: predseda Štefan Tóbik, tajomník Juraj Furdík (pobočka vznikla 1. 11. 1962)

3. funkčné obdobie 22. 4. 1963 – 12. 1. 1966

  • predseda: Eugen Pauliny
  • podpredsedovia: Jozef Ružička, Šimon Ondruš
  • vedecký tajomník: Jozef Mistrík
  • hospodár: Vincent Blanár
    • Prešov: predseda Štefan Tóbik, tajomník Juraj Furdík
    • Banská Bystrica: predseda Ján Matejčík (pobočka vznikla 18. 11. 1963)

4. funkčné obdobie: 13. 1. 1966 – 15. 12. 1968

  • predseda: Jozef Ružička
  • podpredsedovia: Ján Horecký, Šimon Ondruš
  • vedecký tajomník: František Kočiš
  • hospodár: Ivan Masár
    • Prešov: predseda František Miko, tajomník Ján Sabol
    • Banská Bystrica: predseda Ján Findra
    • Trnava: predsedníčka Valéria Betáková

5. funkčné obdobie: 16. 12. 1968 – 15. 4. 1971:

  • predseda: Ján Horecký
  • podpredsedovia: Rudolf Krajčovič, Jozef Štolc
  • vedecký tajomník: Ivor Ripka
  • hospodár: Elena Smiešková
    • Prešov: Štefan Tóbik (1968 – 1969), Juraj Furdík (1970 – 1971), tajomník Jozef Mlacek
    • Banská Bystrica: predsedníčka Božena Kovalová, tajomníčka Elena Kriaková
    • Trnava: predseda Ľudovít Novák
    • Nitra: predseda Štefan Krištof, tajomníčka Drahomíra Mačurová

6. funkčné obdobie: 16. 4. 1971 – 12. 6. 1972

  • predseda: Ján Horecký
  • podpredsedovia: Rudolf Krajčovič, Jozef Štolc
  • vedecký tajomník: Milan Majtán
  • hospodár: Jozef Nižnanský
    • Prešov: Juraj Furdík, tajomník Jozef Mlacek
    • Banská Bystrica: predsedníčka Božena Kovalová, tajomníčka Elena Kriaková
    • Trnava: predseda Ľudovít Novák

Slovenská jazykovedná spoločnosť pri SAV (od roku 1972)

1. funkčné obdobie: 13. 6. 1972 – 21. 10. 1973

  • predseda: Ján Horecký
  • podpredsedovia: Jozef Štolc, Rudolf Krajčovič
  • vedecký tajomník: Milan Majtán
  • hospodár: Jozef Nižnanský
    • Prešov: predseda Juraj Furdík, tajomník Jozef Mlacek
    • Banská Bystrica: predsedníčka Božena Kovalová, tajomníčka Elena Brixová
    • Trnava: predseda Ľudovít Novák, tajomník Ján Dubníček
    • Nitra: predseda Štefan Krištof, tajomníčka Drahomíra Mačurová

2. funkčné obdobie: 22. 10. 1973 – 21. 1. 1976

  • predseda: Jozef Ružička
  • podpredsedovia: Jozef Mistrík, Ján Horecký
  • vedecký tajomník: Milan Majtán
  • hospodárka: Marta Marsinová
    • Prešov: predseda Ľudovít Novák, tajomník Ján Sabol
    • Banská Bystrica: predseda Ján Findra, tajomník Emil Tvrdoň
    • Trnava: predseda Dezider Kollár, tajomníčka Gabriela Gotthardová
    • Nitra: predseda Štefan Krištof, tajomníčka Kristína Zelinková

3. funkčné obdobie: 22. 1. 1976 – 23. 1. 1978

  • predseda: Štefan Peciar
  • podpredsedovia: Pavol Ondrus, Jozef Ružička
  • vedecký tajomník: Štefan Lipták
  • hospodárka: Elena Krasnovská
    • Prešov: predseda Ján Sabol, tajomníčka Júlia Kriššáková
    • Banská Bystrica: predseda Ján Findra, tajomník Emil Tvrdoň
    • Trnava: predseda Dezider Kollár, tajomníčka Gabriela Gotthardová
    • Nitra: predseda Štefan Krištof, tajomník Jozef Madunický

4. funkčné obdobie: 24. 1. 1978 – 17. 2. 1980

  • predseda: Štefan Peciar
  • podpredseda Pavol Ondrus
  • vedecký tajomník: Štefan Lipták
  • hospodárka: Elena Krasnovská
    • Prešov: predseda Ján Sabol, tajomníčka Júlia Kriššáková
    • Banská Bystrica: predseda Ján Findra, tajomník Emil Tvrdoň
    • Trnava: predseda Ladislav Rybár, tajomníčka Gabriela Gotthardová
    • Nitra: predseda Ján Oravec, tajomník Jozef Madunický

5. funkčné obdobie: 18. 2. 1980 – 15. 12. 1981

  • predseda: Štefan Peciar
  • podpredsedovia: Pavol Ondrus, Jozef Ružička
  • vedecký tajomník: Štefan Lipták
  • hospodárka: Elena Krasnovská
    • Prešov: predseda Ján Sabol, tajomníčka Júlia Kriššáková
    • Banská Bystrica: predseda Ján Findra, tajomník Emil Tvrdoň
    • Trnava: predseda Ladislav Rybár, tajomníčka Gabriela Gotthardová
    • Nitra: predseda Ján Oravec, tajomník Ondrej Hábovčík

6. funkčné obdobie: 16. 12. 1981 – 13. 12. 1984

  • predseda: Jozef Mistrík
  • podpredsedovia: Ján Kačala, Eugénia Bajzíková
  • vedecký tajomník: Jozef Mlacek
  • hospodárka: Katarína Matějová
    • Prešov: predseda Ján Sabol, tajomníčka Júlia Kriššáková
    • Banská Bystrica: predseda Ján Findra, tajomník Emil Tvrdoň
    • Trnava: predseda Ladislav Rybár, tajomníčka Gabriela Gotthardová
    • Nitra: predseda Ján Oravec, tajomník Ondrej Hábovčík

7. funkčné obdobie: 14. 12. 1984 – 8. 12. 1987

  • predseda: Jozef Mistrík
  • podpredsedovia: Ján Kačala, Eugénia Bajzíková
  • vedecký tajomník: Jozef Mlacek
  • hospodárka: Katarína Hegerová
    • Prešov: predseda Ján Sabol, tajomníčka Júlia Kriššáková
    • Banská Bystrica: predseda Ján Findra, tajomník Emil Tvrdoň
    • Trnava: predsedníčka Gabriela Gotthardová, tajomníčka Marta Bugárová (pobočka prerušila svoju činnosť)
    • Nitra: predseda Ján Oravec, tajomník Ondrej Hábovčík

8. funkčné obdobie: 9. 12. 1987 – 11. 4. 1990

  • predseda: Jozef Mistrík
  • podpredsedovia Ján Kačala, Eugénia Bajzíková
  • vedecký tajomník: Peter Ďurčo (do 20. 4. 1989), M. Nábělková (od 20. 4. 1989)
  • hospodárka: Katarína Hegerová
    • Prešov: predseda Ján Sabol, tajomníčka Júlia Kriššáková-Dudášová
    • Banská Bystrica: predseda Ján Findra, tajomníčka Jana Klincková
    • Nitra: predsedníčka Ema Krošláková, tajomník Tibor Žilka

9. funkčné obdobie: 12. 4. 1990 – 28. 5. 1992

  • predsedníčka: Klára Buzássyová
  • podpredsedovia: Milan Majtán, Ján Sabol, Pavol Žigo
  • vedecká tajomníčka Mira Nábělková
  • hospodárka: Sibyla Mislovičová
    • Prešov: predseda Juraj Furdík
    • Banská Bystrica: predseda Ján Findra
    • Nitra: predsedníčka Ema Krošláková

10.funkčné obdobie: 29. 5. 1992 – 17. 5. 1994

  • predseda: Ivor Ripka
  • podpredsedovia: Milan Majtán, Ján Sabol, Jozef Mlacek
  • vedecká tajomníčka Mira Nábělková
  • hospodárka: Sibyla Mislovičová
    • Prešov: predseda Juraj Furdík
    • Banská Bystrica: predsedníčka Jana Klincková
    • Nitra: predsedníčka Ema Krošláková

11. funkčné obdobie: 18. 5. 1994 – 15. 10. 1996

  • predseda: Ivor Ripka
  • podpredsedovia: Juraj Dolník, Adriana Ferenčíková, Pavol Žigo
  • vedecká tajomníčka Mira Nábělková
  • hospodárka: Ľubica Balážová
    • Prešov: predseda Ján Sabol
    • Banská Bystrica: predsedníčka Jana Klincková
    • Nitra: predsedníčka Ema Krošláková

12. funkčné obdobie: 16. 10. 1996 – 22. 9. 1998

  • predseda: Slavomír Ondrejovič
  • podpredsedovia: Ivor Ripka, Milan Majtán, Vladimír Patráš
  • vedecká tajomníčka Alexandra Rajčanová
  • hospodárka: Ľubica Balážová
    • Prešov: predseda Ján Sabol
    • Banská Bystrica: predsedníčka Jana Klincková
    • Nitra: predsedníčka Ema Krošláková

13. funkčné obdobie: 23. 9. 1998 – 19. 10. 2000

  • predseda: Slavomír Ondrejovič
  • podpredsedovia: Ivor Ripka, Milan Majtán, Vladimír Patráš
  • vedecká tajomníčka: Jana Wachtarczyková
  • hospodárka: Ľubica Balážová
    • Prešov: predseda Ján Sabol
    • Banská Bystrica: predsedníčka Jana Klincková
    • Nitra: predsedníčka Ema Krošláková

14.funkčné obdobie: 20. 10. 2000 – 12. 11. 2003

  • predseda: Slavomír Ondrejovič
  • podpredseda Ivor Ripka
  • vedecká tajomníčka Jana Wachtarczyková (do r. 2001), Mária Šimková (od r. 2001)
  • hospodárka: Monika Koncová
    • Prešov: predseda Ján Sabol
    • Banská Bystrica: predsedníčka Jana Klincková
    • Nitra: predseda Ľubomír Kralčák

15. funkčné obdobie: 13. 11. 2003 – 14. 12. 2005

  • predseda: Miroslav Dudok
  • podpredsedovia: Slavomír Ondrejovič, Ivor Ripka, Viktor Krupa
  • vedecká tajomníčka: Gabriela Múcsková
  • hospodárka: Andrea Rafayová (do r. 2004), Bronislava Holičová (od r. 2004)
    • Prešov: predseda Ján Sabol
    • Banská Bystrica: predsedníčka Jana Klincková
    • Nitra: predseda Ľubomír Kralčák
    • Ružomberok: Jozef Mlacek (pobočka vznikla schválením návrhu na VZ v roku 2003)

16. funkčné obdobie: 15. 12. 2005 – 17. 10. 2007

  • predseda: Ján Bosák
  • podpredseda: Slavomír Ondrejovič
  • vedecká tajomníčka: Gabriela Múcsková
  • hospodárka: Bronislava Holičová
    • Prešov: predseda Ján Sabol
    • Banská Bystrica: predsedníčka Jana Klincková
    • Nitra: predsedníčka Renáta Hlavatá
    • Ružomberok: predseda Jozef Mlacek

17. funkčné obdobie: 18. 10. 2007 – 15. 10. 2009

  • predseda: Ján Bosák
  • podpredseda: Slavomír Ondrejovič
  • vedecká tajomníčka: Gabriela Múcsková
  • hospodárka: Bronislava Chocholová
    • Prešov: predsedníčka Daniela Slančová
    • Banská Bystrica: predseda Jaromír Krško
    • Nitra: predsedníčka Renáta Hlavatá
    • Ružomberok: predseda Jozef Mlacek
    • Trnava: predsedníčka Emília Nemcová (pobočka obnovila činnosť po schválení VZ v roku 2007)

18. funkčné obdobie: 16. 10. 2009 – 15. 11. 2011

  • predsedníčka: Adriana Ferenčíková
  • podpredsedovia: Slavomír Ondrejovič, Gabriela Múcsková
  • tajomníčky: Daniela Majchráková, Anna Ramšáková
  • hospodárka: Bronislava Chocholová
    • Prešov: predsedníčka Daniela Slančová
    • Banská Bystrica: predseda Jaromír Krško
    • Nitra: predsedníčka Renáta Hlavatá
    • Ružomberok: predseda Jozef Mlacek
    • Trnava: predsedníčka Emília Nemcová

19. funkčné obdobie: 16. 11. 2011 – 24. 10. 2013

  • predsedníčka: Adriana Ferenčíková
  • podpredsedovia: Slavomír Ondrejovič, Gabriela Múcsková (do r. 2012), Bronislava Chocholová (od r. 2012)
  • vedecká tajomníčka: Anna Ramšáková
  • hospodárka: Daniela Majchráková
    • Prešov: predsedníčka Daniela Slančová, tajomníčka Mária Imrichová
    • Banská Bystrica: predseda Jaromír Krško
    • Nitra: predsedníčka Renáta Hlavatá
    • Ružomberok: predseda Jozef Mlacek
    • Trnava: predsedníčka Emília Nemcová

20. funkčné obdobie: od 25. 10. 2013 – 28. 10. 2015

  • predsedníčka: Adriana Ferenčíková
  • podpredsedovia: Slavomír Ondrejovič, Bronislava Chocholová
  • vedecká tajomníčka: Katarína Gajdošová
  • hospodárka: Daniela Majchráková
    • Prešov: predsedníčka Daniela Slančová, tajomníčka Mária Imrichová
    • Banská Bystrica: predsedníčka Lujza Urbancová
    • Nitra: predsedníčka Renáta Hlavatá
    • Ružomberok: predseda Jozef Mlacek, tajomníčka Dana Baláková
    • Trnava: predseda Ľubomír Rendár

21. funkčné obdobie: od 28. 10. 2015 – 29. 11. 2017

  • predsedníčka: Adriana Ferenčíková
  • podpredsedovia: Slavomír Ondrejovič, Bronislava Chocholová
  • vedecká tajomníčka: Katarína Gajdošová
  • hospodárka: Daniela Majchráková
    • Prešov: predsedníčka Martina Ivanová
    • Banská Bystrica: predsedníčka Lujza Urbancová
    • Nitra: predsedníčka Renáta Hlavatá
    • Ružomberok: predseda Jozef Mlacek (do roku 2017), Dana Baláková (od roku 2017)
    • Trnava: predseda Andrej Závodný

22. funkčné obdobie: od 29. 11. 2017 – 14. 11. 2019

  • predsedníčka: Adriana Ferenčíková
  • podpredsedovia: Slavomír Ondrejovič
  • vedecká tajomníčka: Katarína Gajdošová
  • hospodárka: Daniela Majchráková (do roku 2019), Natália Kolenčíková (od roku 2019)
    • Prešov: predsedníčka Martina Ivanová
    • Banská Bystrica: predsedníčka Lujza Urbancová
    • Nitra: predsedníčka Renáta Hlavatá
    • Ružomberok: predsedníčka Dana Baláková
    • Trnava: predseda Andrej Závodný
    • Košice: predsedníčka Marianna Sedláková, tajomníčka Iveta Bónová

23. funkčné obdobie: od 14. 11. 2019

  • predsedníčka: Mária Šimková
  • podpredsedníčka Bronislava Chocholová
  • vedecká tajomníčka: Katarína Gajdošová
  • hospodárka: Natália Kolenčíková
    • Prešov: predsedníčka Martina Ivanová
    • Banská Bystrica: predsedníčka Lujza Urbancová
    • Nitra: predsedníčka Renáta Hlavatá
    • Ružomberok: predsedníčka Dana Baláková
    • Trnava: predseda Andrej Závodný
    • Košice: predsedníčka Marianna Sedláková, tajomníčka Iveta Bónová